ORIGINAL BIEWER CLUB v médiích

 

ORIGINAL BIEWER CLUB v prosincovém vydání slovenského časopisu Pes a Mačka (2014)ORIGINAL BIEWER CLUB v prosincovem vydani slovenskeho casopisu Pes a Macka1Místo pro Ty, kteří to myslí s tímto krásným plemenem vážně.

Biewer Yorkshire a la Pom Pon pochází z Německa a jeho vznik se datuje do roku 1989. Já se k tomuto plemeni dostala před třemi roky a moc si jej zamilovala, jak vzhledem, tak i povahou. V současné době vlastním tři fenky a jednoho pejska a snažím se jim dát jen to nejlepší a stejně tak i v nejlepším možném světle je ukázat světu. S holkami se aktivně věnujeme canisterapii, pro kterou jsou jako stvořené a snažíme se sbírat tituly z výstav FCI v zahraničí, protože bohužel v České Republice to nelze. Všechno to je bohužel málo. Někteří lidé stále biewera považují za křížence, jiní za prostředek jak vydělat a další toto plemeno ani neznají. Rozhodla jsem se nevzdat a zabojovat víc, proto jsem spolu s několika lidmi, kteří v Biewera věří stejně tak jako já, založila Original Biewer Club. Naším cílem je sdružit milovníky tohoto plemene, kteří jsou stejně zapálení jako my a chtějí chovat na kvalitních, zdravých jedincích v souladu s podmínkami klubu a prezentovat plemeno u nás i v zahraničí. Na jaře roku 2015 chystáme první klubovou výstavu, řádnou bonitaci a členskou schůzi. S členy probereme péči o srst, poradíme kosmetiku, nebude chybět přednáška o balíčkování a výstavním česání, ukázka jak správně prezentovat a vystavovat psa. Zkrátka se podělíme o všechny naše rady a zkušenosti. Chovné jedince profesionálně učešeme, nafotíme a přidáme s bonitační kartou na stránky. Děkujeme všem, co nám fandí za podporu a věříme, že důvěru nezklameme.
ORIGINAL BIEWER CLUB se základní definicí:

ORIGINAL BIEWER CLUB z.s. je samosprávná, dobrovolná, nepolitická a nezisková organizace založená za účelem naplňování společného zájmu, kterým je vytváření podmínek a všestranné péče o udržení a rozšiřování čistokrevného chovu plemene Biewer Yorkshire a la Pom-Pon, tak jak je definován ve standartu z 15. 11. 1989 šlechtitelem panem Biewerem z chovatelské stanice Yorkshire-Terrier Zwinger von Friedheck a na zvyšování úrovně chovu a jeho čistoty, jakož i uspokojování potřeb chovatelů, majitelů a přátel tohoto plemene psů. Při této své činnosti se řídí pravidly FCI a nese plnou odpovědnost za úroveň plemene psů chovatelů a majitelů v ORIGINAL BIEWER CLUBU z.s. sdružených.
Celé se to tedy dá shrnout do následujících bodů:
o Chceme chovat čistokrevné Biewer Yorkshire a la Pom-Pon
o Chceme vystavovat na výstavách pod záštitou FCI
o Chceme mít jasně vedenou a garantovanou plemennou knihu plemene Biewer Yorkshire a la Pom-Pon
o Chceme chovat jasně definované plemeno a to tak jak je standart plemene definován ve standartu z 15. 11. 1989 šlechtitelem panem Biewerem z chovatelské stanice Yorkshire-Terrier Zwinger von Friedheck
o Chceme vydávat průkazy původu s jasnou garancí.
o Chceme vést jednání s představiteli ČMKU o přijetí za mimořádného a poté za řádného člena ČMKU
o Chceme vést jednání s organizací FCI o uznání plemene Biewer Yorkshire a la Pom-Pon, dle článku 6 jednacího řádu FCI.
A nejen proto vznikl ORIGINAL BIEWER CLUB, vznikl zejména a hlavně z lásky k našim čtyřnohým dětem, které máme doma a kteří jsou pro nás vším.

Za všechny zakládající členy
Deborka a Pavla Beránková
Prezidentky ORIGINAL BIEWER CLUBU z.s.

 


 

 

Vytisknout E-mail